נקודה טובה ועוד – פוסט אורח עם הדסה עובד

הדסה עובד. מאמנת אישית. מלווה אמהות צעירות, בעיקר חוזרות בתשובה, בקשיים המיוחדים להן. בפוסט לפנינו היא נוגעת בכאב שרלוונטי לכל אימא: הילד הקשה. לכל אימא יש כזה: כמו מיתר לא מכוון, גם הוא רוצה ללכת בקצב אחר. ה'חנוך לנער על פי דרכו' לא כל כך פשוט אצלו, והשאלות רבות על התשובות. הדסה מציעה דרך להתמודד עם הקושי שהילד הזה מזמן לפתחנו.

הדסה:

השעה הכי קשה איתו הייתה בשעת ההשכבה, הוא פשוט לא רצה לישון. ואני אחרי יום מלא וגדוש, רוצה: שקט, כוס קפה, לדבר עם חברות, ובכלל להיות עם עצמי ולנשום.

אך הוא סירב לישון. ובכלל סירב תמיד לכל מה שביקשתי: סירב להכין שיעורים ולהתקלח ולגמור את הצלחת, והכי היה קשה לי שהוא היה מציק לאחותו. כל פעם שהיה שקט ורגוע בבית, הוא דאג לקחת לקטנה את המוצץ או את המשחק שהייתה שקועה בו.

זו הייתה תקופה קשה בשבילי. הרגשתי שאני לא אוהבת אותו מספיק, שאני לא אוהבת את עצמי כאימא. רציתי שינוי: רציתי לגדל את הילדים אחרת, בשקט ובשלווה. חלמתי להיות אימא טובה שמעניקה הכל בשביל הילדים שלה, אך הרגשתי שאני לא מצליחה.

לימים, אחרי אבחון, הסתבר שהילד שלי 'היפר' בצורה מוגזמת. אך במקביל התחלתי לעשות שינוי עם עצמי שעשה מהפך בבית. התחלתי לאהוב ולקבל את עצמי כמו שאני – גם כאימא עצבנית ועייפה, גם כאימא לא מושלמת. התחלתי לחפש את הנקודות הטובות שלי: אני רעיה טובה, וחברה טובה ואוהבת את החיים וחיובית לכל דבר.

בשלב שני התחלתי לחפש את הנקודות הטובות של הבן שלי, אך זה לא עזר מיד. ואז זה קרה. כל פעם שהוא התנהג יפה, הייתי נעצרת ונושמת את הרגע הזה פנימה. בכל פעם שהוא שיחק יפה עם אחותו הקטנה, ישבתי והתבוננתי. מההתבוננות בו ברגעי החסד האלה גיליתי ילד רגיש, ילד אחראי, ילד שעוזר לי. גיליתי ילד טוב ויפה ואיכותי. גיליתי את הילד שלי. לא אמרתי כלום,

הילד שלי נרגע. הוא הרגיש בטוח בבית, הרגיש שאימא שלו אוהבת אותו על אף הקשיים.

החמוד הזה היום בן 17, בחור נמרץ ואחראי והילד הכי מסור אלי. המשכתי בשיטה הזאת עם כל הילדים שלי. הם עדיין עושים בלגן וצעקות וריבים, אבל אני אוהבת אותם תמיד ומרגישה קשר מיוחד אליהם. אני מגלה את האיכות שלהם כל יום, ומגלה את הגדוּלה שלי כאימא מתבוננת ואוהבת. כיום אני עוזרת לנשים בכל מיני תהליכים בחיים, בייחוד בשלב שבו הן מגדלות ילדים קטנים. אני עוזרת להן להרגיש קשר ואהבה לעצמן ולילדיהם. מוזמנת ליצור איתי קשר 0546903536 Hadasaoved@gmail.com ואשמח לתת לך פגישת יעוץ חינם.

ושוב אלי, שירה, לכמה מילים אחרונות. כשהזמנתי את הדסה לכתוב, לא תיארתי לעצמי כמה הדברים יגעו בי. אני חושבת שזמן ההשכבה הוא זמן מאתגר לכולנו. אנחנו עייפות וזקוקות למנוחה. הקול הראשון שעולה בנו בשעות כאלה, כמו שכתבה הדסה וכמו שכתבתי כאן, הוא: אני אימא לא מספיק טובה.

הצעד השני הוא להמשיך את האהבה אל הילדים, להשפיע אהבה. אבל זה לא יצליח אם לא נדייק את עצמנו, מתוך התבוננות. רק אז, כשנדייק לעצמנו את החוזקות של ילדנו, הוא יתמלא בטחון. ואז זה יקרה בקלות ובלי מאמץ.

תודה לך, הדסה, על המילים הטובות. בולטות מתוכן החוזקות שלך עצמך: נותנת מקום לייחודיות של כל אחד מתוך קשב פנימי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s