זורמת

(פוסט זה הוא חלק ממדריך החוזקות הגדול.)

או! הנה חוזקה מוכרת ומוערכת

כמה טוב להיות ספונטנית. בעולם משתנה, חיים דינמיים הם נעימים ומאפשרים לך להיטען ולהתמלא חיים. הפתעות טובות ופחות טובות הן חומר הגלם שממנו את יוצרת את חייך, בלי להיבהל או להירתע ובלי לבזבז זמן כדי לעכל שינויים מהירים.

את יודעת בקלות לחיות את הרגע. בפער המושך בין הרגע הזה ובין כל מה שהיה עד אליו, את נותנת כבוד מלא לנתיב הרעוע של עכשיו. אין בך צורך להתאבל על התכניות שלך או על מה שהיה ולא ישוב עוד. רכבת השדים של הרגע הזה וזה שאחריו וזה שאחריו, שאין בה הבטחה למקצב ידוע או להמשכיות – היא חגייגה ממלאת אנרגיה עבורך.

תני מרחב אהבה לזורמת הקטנה שבתוכך 💛

בתוך תנועת החיים המופלאה, הברוכה והחשובה הזאת – הנוכחות הזורמת הזו היא אולי טבעית עבורך. אולי את מקנאה במי שיש לו מבט אל העתיד וקביעות אל העבר. נסי להביט מעיני אחרים על האתגרים שאת עוברת בקלות.

נסי להביט מעיני אחרים גם כשהמקצב שלך ושלהם לא תואם. אני בטוחה שזה מתסכל להרגיש איך הזרימה שלך לא משתלבת בתכנון או בזמן העיבוד שאנשים לא זורמים זקוקים להם. גם אלו חוזקות. תני לעצמך את החופש לבחור איך לפעול ולזרום ברגעים א-סינכרוניים כאלה.

תני לעצמך את האפשרות להיעזר במבט קדימה ואחורה. תוכלי להיעזר באנשים שיודעים לעשות את זה בקלות או לתרגל את המבט הזה בתוכך. זה יכול לאזן נהדר את הזרימה שלך, שעלולה להיות נסחפת. עם זאת, שמרי על החוזקה שלך. אפשרי לעצמך להטיל עוגן ולהפליג ללב ים בכל רגע – גם אם זו לא היתה התכנית וגם אם יש כרגע אלף ואחת דברים שצריך לטפל בהם, פשוט כי זה מה שקורא לך כרגע.

היה נותן בהם סימנים

אדם או ילד זורמים יודעים לצוף גם כשמגיעה סופת-פתאום. בקשי מהם לקחת אז את ההגה, להוביל את האחרים ולהוות עבורם משענת. אולי הם יוכלו אפילו לעזור לאחרים לקחת סיכונים. אם הם רגישים, הם יוכלו לתמוך במי שנבהל או נרתע משינויים תכופים. לעומת זאת, קחי מהם את המפה והמשקפת ארוכות הטווח – הם יודעים להתמודד בעיקר עם הכאן ועכשיו.

נ.ב. ניטשה אמר: "מי שיש לו 'איזה למה' שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל איך." כל אדם מסתגל למציאות וזורם איתה כשהיא יקרה לו. מתי את זורמת ולְמה?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s